Bratislavský samosprávny kraj a Petržalka

Ďakujem za dôveru a zvolenie za poslanca Bratislavského samosprávneho kraja a poslanca mestskej časti Bratislava – Petržalka.

V Petržalke žijem celý svoj život a uvedomujem jej potenciál. Do tímu aktívnych ľudí, ktorí od začiatku podporovali súčasného primátora Matúša Valla som sa pridal pred piatimi rokmi. V roku 2022 som bol zvolený za poslanca Bratislavského samosprávneho kraja a poslanca za mestskú časť Bratislava Petržalka.

Pracujem vo verejnej správe a profesionálne, ale aj v mimopracovnom živote sa venujem najmä vzdelávaniu a práci s mládežou. Organizujem vzdelávacie podujatia, koordinujem niekoľko poradných orgánov, pôsobím ako lektor, spolupracoval som na tvorbe strategických dokumentov na úrovni samosprávy alebo štátu…

Mojou srdcovou témou je participácia, teda zapájanie občanov, zvlášť mladých ľudí do rozhodovania vo veciach verejných. S týmito témami dlhodobo pracujem so školskými a mládežníckymi parlamentami, ale aj žiakmi a učiteľmi na základných a stredných školách. Zakladal som a koordinujem prvý mládežnícky parlament na úrovni Bratislavského kraja a rovnako aj mládežnícky parlament v Petržalke.

Moje priority v Petržalke sú samospráva skutočne otvorená občanom, vzdelávanie, čo najväčšie zapájanie Petržalčanov do rozhodovania a najmä zhodnocovanie prostredia, v ktorom žijeme. Výsledkom bude príjemná, mestská časť dobrá pre relax a pre život.

Ak máte akékoľvek otázky, potrebovali by ste poradiť alebo sa chceli porozprávať o zlepšovaní Petržalky a Bratislavského kraja, napíšte mi správu na polesensky@gmail.com a dohodneme si stretnutie.

Dá sa to: Progresívne Slovensko

Team Bratislava: výsledky práce

Ako vám môžeme pomôcť?

Pomôžeme vám s analýzou súčasného stavu vo vašom meste alebo obci a s vypracovaním strategických dokumentov.  Pripravíme kampane na propagáciu práce s mládežou, zorganizujeme participačné stretnutia a všetko potrebné na  naštartovanie alebo zlepšenie práce s mládežou vo vašej samospráve.

Napíšte mi e-mail alebo správu na Facebooku alebo Instagrame.

Plánujete založiť školský alebo mládežnícky parlament?
Poradíme vám ako ho  pripraviť a rozbehnúť, ako pracovať s tímom, komunikovať s vedením školy alebo samosprávy a ako získať peniaze z grantov.

Pôsobíte v školskom parlamente a potrebujete inšpiráciu a nové kontakty?
Príďte na workshopy a sieťovacie stretnutia, ktoré organizujeme pre školské parlamenty základných a stredných škôl v Bratislavskom kraji a porozprávajte sa s členmi ďalších parlamentov.

Pôsobíte v školskom parlamente a potrebujete zlepšovať svoje skills?
Príďte na workshopy. Témy workshopov stanovíme podľa potreby, napríklad projektový manažment, písanie projektov, práca s tímom, propagácia a sociálne siete atď.

Napíšte mi e-mail alebo správu na Facebooku alebo Instagrame.

V Národnom inštitúte vzdelávania a mládeže organizujeme workshopy, prednášky a vzdelávacie podujatia pre pracovníkov s mládežou, učiteľov, členov mládežníckych organizácií, školských alebo mládežníckych parlamentov a aktívnych mladých ľudí.

Napíšte mi e-mail alebo správu na Facebooku alebo Instagram a porozprávame sa o  prebiehajúcich podujatiach alebo vám pripravíme workshop na mieru.

Publikácie o neformálnom vzdelávaní, participácii, inklúzii atď. si môžete stiahnuť tu.

Ak máte akékoľvek pripomienky, podnety, sťažnosti k školstvu a vzdelávaniu v Bratislavskom kraji, napíšte mi e-mail alebo správu na Facebooku alebo Instagrame a nájdeme spolu riešenie.

 

Chceli by ste v Petržalke niečo zlepšiť? Máte nápad, ako urobiť z našej mestskej časti ešte lepšie miesto pre život? Riešite problém a potrebujete poradiť?

Napíšte mi e-mail alebo správu na Facebooku alebo Instagrame a porozprávame sa o najlepších riešeniach.